Klinik Hakkında
12 Ocak 2022

Hastanemiz Beslenme ve Diyet ünitesi poliklinik, mutfak/yemekhane denetiminde hizmet vermektedir.


Beslenme ve Diyet Birimi Diyetisyenleri hastanemiz zemin katı Beslenme ve Diyet ünitesinde aktif olarak çalışmaktadır.


Ünitemizde görev yapan 1 diyetisyen bulunmaktadır.


Diyetisyene gelmek isteyen hasta, ilk olarak polikliniklerde hekim tarafından değerlendirilerek diyet polikliniğine yönlendirilir. Hastanın beslenme ve diyet tedavisi hekimin öngördüğü şekilde kişiye özgü hazırlanarak yazılı ve sözlü olarak verilir.


Diyet polikliniğinde; Diyabet, Obezite, Kaşeksi , Hipertansiyon ve Kolesterol gibi Metobolik Hastalıklar, Böbrek Hastalıkları, Safra Kesesi Hastalıkları, Mide ve Bağırsak Hastalıkları, Karaciğer Hastalıkları, Konstipasyon, Diyare, Pankreatit, Böbrek Taşları, Kalp ve Damar Hastalıkları, Kanser , Kemik ve Eklem Hastalıkları, Sinir Sistemi Hastalıkları, Alerjik Hastalıklar, Gebe beslenmesi, Çocuk Beslenmesi ve Sporcu Beslenmesi gibi konularda diyet verilmektedir.

Klinikte görevli olan diyetisyenler hekim tarafından gönderilen konsültasyon ile düzenli olarak her gün yetişkin ve pediatrik klinikte yatan hastaların beslenme planlamasını yapmakta, hastayı diyeti hakkında eğitmekte, hastalığına uygun besinlerin hazırlanmasını mutfak diyetisyeni ile iş birliği içerisinde klinikteki hastaların ihtiyacı olan besinlerin tespiti aşamalarında görev almaktadır.